wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

Święto Latawca 2015

by Arkadiusz Wojtysiak

Latawiec 2015 2Dnia 04.10.2015 r Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC zorganizowało na piotrkowskim lotnisku drugą edycję Święta Latawca.

To impreza przygotowana dla całych rodzin, promująca aktywny sposób spędzania czasu wolnego oraz naukę poprzez zabawę i przeżycie. Miała ona także wymiar charytatywny, bowiem wszelkie środki finansowe zebrane podczas imprezy trafią do Domu Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
Święto latawca to doskonała zabawa trwająca już kilka tygodni przed samymi zawodami. Rodziny najpierw się przygotowują, wspólnie z dziećmi budują latawce, następnie odbywają liczne loty próbne, a wszystko to zwieńczone jest startem w zawodach.

 

Współorganizatorami imprezy były:
Klub ODLOT i Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.

Tegoroczny Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

- latawce płaskie

- latawce skrzynkowe

- open

Dla zwycięzców z każdej kategorii do wygrania były loty szybowcem lub samolotem, nagrody dodatkowe oraz Nagroda Specjalna, ufundowana przez Strefę Zrzutu SkyPeTe-skok ze spadochronem w tandemie z instruktorem –  wylosowaną wśród Uczestników imprezy.

Od godziny 10 do 14 na lotnisku pojawiło się ponad 300 osób pragnących obejrzeć niebo usłane kolorowymi latawcami. Do konkursu zgłosiło się w tym roku aż 106 latawców – to ponad dwa razy tyle, co w ubiegłorocznej edycji. Impreza miał jak zawsze charakter otwarty.

Jury w składzie:

Monika Worsztynowicz ze Strefy Zrzutu SkyPeTe, Bogdan Bińkowski z Areoklubu Ziemi Piotrkowskiej oraz Adam Łuczyński z Klubu Kultury Jaskółczyn wyłonili laureatów tegorocznych zawodów:

W kategorii latawce płaskie: Marcin Koszman oraz Hania i Karol Nowak

W Kategorii latawce skrzynkowe: Julia Jarczyńska

W kategorii open: Borys Dróżdż

Nagroda specjalna została przyznana Aleksandrze Szczepanik

Na wszystkich zarejestrowanych w konkursie czekał ciepły posiłek. To było nie tylko Święto latawca, ale i święto nie jednej piotrkowskiej rodziny, a przede wszystkim wspaniała zabawa i edukacja.

To my dorośli kształtujemy w naszych dzieciach postawy i zachowania. Sposób spędzania czasu przejmują dzieci od rodziców. Stowarzyszenie Harc walczy z chorobami cywilizacji między innymi poprzez organizację imprez miejskich angażujących całe rodziny. Jednym z celów Stowarzyszenia jest propagowanie pozytywnych idei wśród dzieci, młodzieży  i rodziców oraz pomoc społeczna i charytatywna.

Latawiec 2015 1

Latawiec 2015 3

 

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: ŚWIĘTO LATAWCA - 2015