wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

VII Rajd Tropem Ósemki

by Arkadiusz Wojtysiak

Czuwaj!

Za nami VII Rajd Tropem Ósemki.Dwa dni rywalizacji między patrolami reprezentującymi drużyny harcerskie z Warszawy, Woli Krzysztoporskiej, Gomulina, Szczercowa, Przygłowa     i Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem w głębokich lasach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego czekali na Was Disneyowscy bohaterowie.

Zmierzyliście się z dwiema rajdowymi trasami (piątkową i sobotnią), karczunkowym INO i Ekstremalną Ósemką. Dotarliście do wszystkich punktów i wykonaliście zadania, które przygotowała dla Was paczka kumpli od Disneya (nierzadko przedziwnych stworzeń).

W piątkową trasę (16 kilometrów) wyruszyliście z Przygłowa z pełnym ekwipunkiem,     ale wystarczyło Wam sił, żeby po drodze zmierzyć się ekipami Tarzana, Alladyna, Mowgliego i Herkulesa. Gratulacje! Potrafiliście odnaleźć się w każdej sytuacji. Udało Wam się uciec przed złośliwą małpą, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej Królewnie Śnieżce i pomóc Tomowi zbudować pułapkę na Jerry’ego. Wskazaliście właściwe rośliny dwóm dziwnym druidom, którzy zabłąkali się nie wiadomo skąd do opowieści o Pięknej                 i Bestii. Wszystkie patrole dotarły szczęśliwie do harcerskiej stanicy na gościnnym Karczunku.   W sobotnie przedpołudnie (było bardzo gorąco) stawiliście czoło INO i Ekstremalnej Ósemce. Gratulacje dla patrolu Im więcej tym lepiej z 37 DH w Przygłowie. W Ekstremalnej Ósemce okazali się najlepsi! Deptali im po piętach Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy z 18 DH Kuźnia w Szczercowie (II miejsce).

Pierwszy patrol (pozdrawiamy Rysie) wychodził w sobotnią trasę już o 14.00. Tutaj najbardziej atrakcyjnym zadaniem była chyba przeprawa przez rzekę na Wyspie Totalnej Porażki. W czasie rajdu sprawdzane były również typowo harcerskie umiejętności: układanie stosów ogniskowych (Pocahontas), szyfrowanie i rozszyfrowanie wiadomości, zapisywanie informacji alfabetem Morse’a. Trzeba było pokazać, że się umie zmierzyć wysokość drzewa nie ruszając się z ziemi, urządzić urodzinowe przyjęcie dla Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, strzelać z procy – giganta celnie bombardować kulami błota zarozumiałego Lorda Farquadda. Zadania zakończyliście szukając z Kayley, Garretem i rycerzami Okrągłego Stołu magicznego miecza i pokonując rycerski tor przeszkód. Gospodarze i obsługa rajdu długo nie kładli się spać. Czekali na ostatnie patrole, które dzielnie zmagając się z trudami wędrówki wracały na Karczunek późną nocą. Mamy nadzieję, że te trzy słoneczne rajdowe dni, były dla Was przede wszystkim okazją do integrowania się i spędzania razem czasu na świetnej zabawie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu!

Zwycięskie patrole:

I miejsce - Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy z 18 DH w Szczercowie

II miejsce – Ósma Błyskawica z 8 DH w Warszawie

III miejsce – Im Więcej Tym Lepiej z 37 DH w Przygłowie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: 7 RAJD TROPEM ÓSEMKI