wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

Koniec roku harcerskiego

by Arkadiusz Wojtysiak

Koniec roku szkolnego, a tym samym i harcerskiego to nie powód do smutku – lecz długo wyczekiwany czas radosnych chwil, wakacji i odpoczynku. Zbliża się okres nowych przygód, zawiązywania nowych przyjaźni, kolejnych wyzwań i odkryć – a przede wszystkim czas dobrej zabawy i relaksu.

       W miniony weekend spotkaliśmy się na naszej wspólnej, karczunkowej bazie już ostatni raz w tym roku harcerskim, aby podsumować miniony okres działań wspólnym biwakiem i sobotnim piknikiem rodzinnym. Spotkaliśmy się w naszym najbliższym gronie – między innymi zuchów, harcerzy i harcerzy starszych ze Szczepu Drużyn Ósmych HARC,  członków naszego Stowarzyszenia, wolontariuszy Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, rodziców naszych podopiecznych, sponsorów i wielu przyjaciół, którzy wspierają nasze działania. Nasz piknik odwiedził także Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztof Chojniak.
    Uczestnicy pikniku mogli oczywiście całkowicie bezpłatnie korzystać z wielu atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Cztery wielkie dmuchańce: zjeżdżalnia, ring, tor przeszkód, oraz ścianka wspinaczkowa, ognisko z kiełbaskami, ciasta i słodycze przygotowane przez harcerzy i ich rodziców, paint-ball, strzelanie z łuku, czy też ASG – a także zabawy i gry wodne przygotowane dla uczestników pikniku, motocykliści z zaprzyjaźnionego klubu Quo-Vadis oraz niesamowita strażacka piana i turystyczna  muzyka uatrakcyjniły nasze przedsięwzięcie. Goście mieli też okazję zwiedzić dokładnie naszą bazę i poznać tajniki szczególnych miejsc, do których na co dzień mają dostęp nasi podopieczni. Zabawa trwała przez kilka godzin i mamy nadzieję, że już każdego roku będziemy mogli ją równie aktywnie powtarzać.

      Przed nami akcja letnia, obozy wspieranych przez nasze Stowarzyszenie ósemkowych drużyn i kolonie gromady, na które wielu z nas czeka z utęsknieniem.
W tym roku łącznie aż 177 dzieci weźmie udział w organizowanym przez Stowarzyszenie HARC wypoczynku letnim w Krzeczkowie i w Szklanej Hucie. Dla uczestników naszej akcji letniej przygotowaliśmy między innymi wycieczkę do Berlina, wycieczkę na Rajską Wyspę, wycieczkę po bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, oraz całą masę innych atrakcji, które urozmaicą dzieciom tegoroczne wakacje. To będzie jak co roku niezwykłe zwieńczenie naszej całorocznej przygody.        Dzięki niezwykłej, systematycznej i intensywnej pracy, kilkudziesięciu złożonym przez nas wnioskom i prośbom o dofinansowanie, oraz dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Stowarzyszenia HARC i sponsorów,  udało się w znacznym stopniu poprzez pozyskanie środków z wielu źródeł - zarówno prywatnych, jak i publicznych wesprzeć znacząco każdego ze 177 uczestników tegorocznej akcji letniej.       To był bardzo aktywny dla nas wszystkich rok działania i pracy na rzecz naszego
harcowskiego środowiska, na rzecz dzieci i młodzieży, a także na rzecz innych, którym staramy się pomagać i wspierać każdego dnia. 
      Pamiętamy też  zawsze, że to co udaje nam się tworzyć na co dzień,  zawdzięczamy wielu wspaniałym ludziom, na których pomoc zawsze możemy liczyć. Dzięki członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC, dzięki wolontariuszom Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, dzięki władzom Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i władzom zaprzyjaźnionych z nami Gmin, dzięki dyrektorom szkół w których działamy, a także dzięki sponsorom i rodzicom którzy wspierają nas systematycznie -  możemy na co dzień rozwijać skrzydła i aktywnie działać na rzecz dzieci i młodzieży z różnych, niejednokrotnie trudnych środowisk skupionych w środowisku HARC.
Za tą pomoc i za bezinteresowne wsparcie z całego serca wszystkim przyjaciołom pragniemy w imieniu nas wszystkich serdecznie podziękować.

Słowa Roberta Baden-Powella, by zostawić świat odrobinę lepszym, niż się go zastało, niech zapadną głęboko w naszą pamięć. Każdy zaś kolejny dzień niech będzie ich pełną realizacją.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: PIKNIK RODZINNY 2014