wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

V Rajd Tropem Ósemki

by Marcin Jończyk

W piątkowy poranek trudno było uwierzyć, że na starcie V Ogólnopolskiego Rajdu Tropem Ósemki, przed Szkołą Podstawową nr 1 w Sulejowie zbierze się grupa piechurów, która mimo szczególnie niesprzyjającej wędrówkom aury ruszy na trasę. Tymczasem okazało się, że dla prawdziwych amatorów trudnych wędrówek siąpiący deszcz i wiejący wiatr nie stanowi żadnej przeszkody. Na kilkukilometrowy szlak przez las ruszyło ponad 220 osób skupionych w dwudziestu patrolach.
Była między innymi młodzież z Warszawy, Przygłowa, Bełchatowa, Radomska, Rozprzy, Szczercowa, Wodzina i oczywiście z Piotrkowa Trybunalskiego.

Szczególnie cieszy nas fakt, że wśród wędrowców-harcerzy znalazła się także grupa młodzieży niezrzeszonej.

Pierwszy dzień marszu to terenowa gra leśna: „Bezkrwawe Łowy” – którą dzięki swojej bezapelacyjnej błyskotliwości zwyciężył patrol z Radomska "Kum rere kumkum bęc"

Jednak sobota to dzień prawdziwych wyzwań i walki z samym sobą, ze swoimi słabościami i przeciwnościami terenu i aury.

Na dwie trasy rajdowe wyruszyły wszystkie grupy w dwóch kategoriach wiekowych – do 14-u i powyżej 14-u lat.. Na każdej z tras przygotowano po 8 punktów na których poszczególne patrole musiały wykazać się umiejętnościami zarówno logicznymi, jak i nielada sprawnością fizyczną. Pogoda w tym roku nie była sprzymierzeńcem uczestników. Mokrzy, zmęczeni, utrudzeni i z wieloma kontuzjami ostatni uczestnicy dopiero w niedzielę po 1-ej w nocy dotarli na metę. Niestety nie wszystkim udało się zakończyć trasę… troszkę brakło sił… mocy w nogach, suchych butów. Każda jednak drużyna przeżyła z pewnością wspaniałą przygodę, o której mamy nadzieję będzie pamiętać przez długie lata.
Były również podczas naszego Rajdu sytuacje wyjątkowe. Po kilkunastu godzinach marszu w deszczu przez lasy jeden z patroli wykazał się niezwykłym wręcz zachowaniem niosąc pomimo ponad 30-u kilometrów pokonanej już trasy jednego ze swoich przyjaciół i dotarł na metę samodzielnie.
Nie ma lekarstwa mocniejszego, skuteczniejszego, doskonalszego dla naszych ran, jak mieć kogoś, kto cierpi z nami w każdym trudzie i cieszy się w powodzeniu.
Gratulujemy. Komenda Rajdu za to niezwykłe zachowanie postanowiła przyznać nagrodę specjalną za wyjątkową postawę dla patrolu PYTOWICZANIE.

Poniżej przedstawiamy tabelę wyników. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy Was do naszej galerii na krótkie wspomnienie naszych wspólnych przygód.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy – a także wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tej imprezie.

Gorąco zachęcamy Was do pisania swoich spostrzeżeń co się podobało, co należałoby poprawić. Czekamy na Wasze opinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: 5 RAJD TROPEM ÓSEMKI

Aby powiększyć tabelę kliknij w obrazek.

wyniki 5 rajd 2013