wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

Kręciliśmy teledysk

by A.Kopertowska

Wesoła atmosfera, ryk silników, dziecięce uśmiechy i zielone koszulki. Te słowa doskonale opisują wszystko to co miało miejsce pod Państwową Strażą Pożarną 15 listopada. Kręciliśmy tam pierwsze sceny do teledysku - niespodzianki.

5 grudnia to światowy dzień wolontariatu, w związku z tym nasze Stowarzyszenie postanowiło nakręcić teledysk na Galę Wolontariatu, która będzie miała miejsce w Mieskim Ośrodku Kultury właśnie w czwartek, 5 grudnia 2013r.
Teledysk ma za zadanie zwrócić szczególną uwagę na to, że nigdy nie jesteśmy sami i zawsze możemy odnaleźć pomoc u drugiego człowieka.
Ponadto przedstawić ma  wszystko to, co wolontariuszom z Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu udało się zrealizować w  2013 roku.

„Nie jesteś sam, nie jesteś sam

Potrafi serce w sercu bić

Nie jesteś sam, nie jesteś sam

Gdy możesz pomóc innym żyć”

słowa utworu zespołu "SAMI", który został użyczony dzięki uprzejmości artystów  najlepiej oddają treść przekazu.
nie jesteś samPierwszy dzień zdjęć odbywał się w dniu 15 listopada pod Państwową Strażą Pożarną i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Pierwsze sceny były kręcone na zewnątrz. Najpierw wszyscy unieśli w górę kartki z tytułem piosenki, a potem robiono zdjęcia motocyklistom z klubu „Quo Vadis”. Wśród motocykli można było zobaczyć modele suzuki, yamahy czy hondy. Później były tańce i zabawa.

Kolejna część teledysku była nagrywana w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, tam nakręcono najmłodszych „aktorów”, którzy tańczyli do popularnych piosenek popowych. Oprócz tego wszyscy zgromadzili się w auli, aby razem zaśpiewać refren piosenki, co oczywiście zostało uwiecznione na taśmie.

Następnego dnia nasi "aktorzy" zgromadzili się na Rynku Trybunalskim już koło godziny dziewiątej rano, gdzie były kręcone ostatnie sceny. Pokazywały one między innymi, jak roześmiani ludzie witają się ze sobą nawzajem i rozdają ulotki przypadkowym przechodniom. Mimo że zimny wiatr utrudniał pracę, to każdy chętnie uczestniczył w scenach i z uśmiechem na twarzy śpiewał i bawił się razem z nami.

Krótko mówiąc sympatyczna atmosfera sprzyjała każdemu kto brał udział w tym naszym debiutanckim projekcie.

Serdecznie podziękowania za pomoc należą się:

  • Reżyserom – Marta Sońta, Katarzyna Szymkowska, Tomasz Wojciechowski
  • Kamerzystom – Paweł Kowalski, Izydor Młoczkowski, Piotr Makowiec
  • Szczepowi Drużyn Ósmych HARC i 18 DH Kuźnia ze Szczercowa, a także próbnej DH z Woli Krzysztoporskiej
  • Członkom Stowarzyszenia HARC
  • Wolontariuszom
  • I wszystkim tym, którzy zgromadzili się, aby pomóc w tym przedsięwzięciu

Dziękujemy także Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu za pozwolenie kręcenia scen na terenie obiektu i Straży Pożarnej, która udostępniła nam oświetlenie i wóz strażacki, oraz mediom które bardzo aktywnie wsparły promocję naszej inicjatywy.