wolont o2   harcerstwo o2   dolacz o2  dzialanie o2 

 

KINGA BĄBEL - laureatka plebiscytu

by Tomasz Wojciechowski

KINGA BĄBEL
WOLONTARIUSZ ROKU 2013

wolontariusz roku 2013

Uczennica klasy maturalnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim.
Bardzo regularnie znajduje czas na działalność wolontarystyczną i uczestniczy w wielu zróżnicowanych projektach wolontariackich.
Obszarem dzialania Kingi jest świadczenie pomocy doraźnej na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie, polegającej na walce ze steorytypami dotyczącymi niepełnosprawności w tym stereotypem „inności” i „osamotnienia”.
Jest dziewczynką bardzo skromną, wzbudzającą zaufanie – niezwykle zaangażowaną i pracowitą.

Zwycieżczyni plebiscytu „Wolontariusz Roku 2013" w ocenianym przez Kapitułę okresie brała udział w następujących zadaniach wolontariackich:
- Spotkaniach integracyjnych, odbywajacych się raz w tygodniu, których głównym celem jest nawiązywanie kontaktów towarzysko-koleżeńskich pomiedzy wolontariuszami, a osobami niepełnosprawnymi biorącymi w nich udział.

- Wizytach domowych – Kinga odwiedza niepełnosprawną dziewczynkę, Olę – uczennicę gimnazjum, która dzięki tym spotkaniom nabrała pewności siebie. Ola znacznie się rozwineła i usamodzielniła – stała się dziewczynką radośniejszą, otwartą na innych. Kinga nauczyła Olę nowych umiejętności, w tym wysylania SMS-ów, robienia drobnych zakupów, czy przygotowywania prostych posiłków.

- Kinga systematycznie uczestniczy w imprezach i wyjściach integracyjnych dla osób niepełnosprawnych, takich jak: bale karnawałowe, wyjścia do kina, wyjścia do kawiarni, pikniki integracyjne organizowane przez Stowarzyszenie „Szansa”.

- Aktywnie przyczyniła się w minionym roku do promocji wolontariatu wśród młodzieży szkolnej. W październiku 2013 roku uczestniczyla wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Pomoc” w spotkaniu informacyjnym dotyczącym kół wolontariatu.

Nie sposób wymienic wszystkich działań Kingi. Jest niezwykłą postacią.

KINGA – DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY SERDECZNIE !!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: GALA - WOLONTARIUSZ ROKU 2013